Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6R

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 R PRO SynScan

Stabilní montáž GNEQ-6 GoTo

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Nové provedení 
Sky-Watcher NEQ-6 PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

BRESSER MESSIER AR-127S/635 OTA HEXAFOC

Astronomie/Výrobci » Bresser » dalekohledy Bresser » čočkové » bez montáže
Astronomie/Výrobky » Dalekohledy » Refraktory » Achromáty » tubus s optikou

Cena s DPH:16830.00 CZK
Cena bez DPH:13909.09 CZK
Záruka:24 měs.
Dostupnost:3-5 dní
ks

BRESSER MESSIER AR-127S/635 OTA HEXAFOC. Tubus s optikou Bresser Mersier AR-127S/635 OTA, 1:5. Optický tubus BRESSER Messier AR-127S vzhledem ke krátké ohniskové vzdálenosti a vysoké světelnosti nabízí velké a jasné obrazové pole. Např. pozorování spirální galaxie v Andromedě s Messier AR-127S. Zář tohoto objektu, kterou lze pozorovat z obrovské vzdálenosti 2,5 milionů světelných let, je stejně velkolepé, jako pozorovat jiné velké mlhoviny. Díky velkému vstupnímu průměru a velké světelnosti je možné použít mlhovinové filtry. Tyto filtry mohou zlepšit pohled na emisní mlhoviny s překvapující úrovní kontrastu. Malá barevná vada a lepší fotografické korekce než u srovnatelného přístroje se dvěma čočkami navzdory vysoké světelnosti f/5, se dosahuje speciální konstrukcí jako čtyřčočkového achromátu. Tato speciální čtyřčočková konstrukce poskytuje tak lepší výkonnost než klasický dvoučočkový achromát o stejné ohniskové vzdálenosti.

Součástí je přesný 2,5" okulárový výtah Hexafoc s hřebenovým převodem se šikmým ozubením, který lze doplnit převodovým modulem 1:10 pro jemné ostření. Okulárový výtah umožňuje upnutí 2" okulárů a obsahuje 2" redukci se zakončením pro okuláry 1 1/4" se závitem T-2. Obsahuje hledáček 8 x 50, okulár Plossl f 26, 1 1/4", lištu 44 mm typu Vixen s ochranou nerez boční lištou, upínací kruhy, rukojeť - madlo pro pohodlnou přepravu s integrovaným držákem fotoaparátu (závitový šroub). Limitní magnituda je 13,5. Rozměr tubusu je 133 mm x 965 mm. Váha tubusu včetně příslušenství je 7,7kg,. Zasílací rozměry 130 x 40 x 45cm. Zasílací váha cca 12 kg. Dodáván je návod v angličtině, němčině a v češtině.

Specifikace:
Optický systém: Achromát čtyřčočkový
Provedení: Messier OTA (tubus s optikou)
Barva: bílá
Vstupní apertura: 127 mm
Ohnisková vzdálenost: 635 mm
Světelnost: 1:5
Limitní magnituda: 13,5
Rozlišení: 1"
Antireflexe: vícenásobné
Zvětšení s dodávaným okulárem: 24x
Maximální zvětšení: 254x
Hledáček: 8 x 50 mm se záměrným křížem
Převracecí zrcadlový modul 1 1/4"
Okulárový výtah: 2,5" Hexafoc (65 mm) s bezotiskovým upínáním
Poloha ohniska: 60 mm od čela okulárového výtahu
Upínání: lišta typu Vixen s nerez lištou
Váha tubusu včetně příslušenství: 7,7 kg
Průměr tubusu: 133 mm
Délka tubusu: 965 mm
Upínací průměr okuláru: 2"/1 1/4" mm
Krytka pro přední objektiv a konec pro okuláry
Rukojeť - madlo pro pohodlnou přepravu s integrovaným držákem fotoaparátu (závitový šroub)
Upínací lišta s upínací plochou z nerez oceli (44mm univerzální rybina pro GP / EQ5 / LXD75)
Adaptér 50,8 až 31,7 mm se závitem T-2
Záruka po registraci online 10 let

Sestava obsahuje:
- Tubus s optikou
- Okulár: 26 mm Super Plossl 31,7 mm (1,25 ")
- Adaptér pro 2" okulár
- Hledáček 8x50
- Zenitální 1 1/4" modul
- Upínací kruhy s madlem a upinacím šroubem fotoaparátu
- Lišta 44 mm typu Vixen s nerez upínací plochou pro GP, EQ5, LXD 75
- Adapter 31,75 + T-2

Návod v angličtině je uveden zde a v němčině zde